Doprava tovaru Španielsko

Objednať dopravu

Naša spoločnosť sa zameriava hlavne na dopravu tovaru zo Slovenska do Španielska a späť. Kolektív spoľahlivých dispečerov a vodičov našej spoločnosti zaručuje kvalitné služby garantované dlhoročnými skúsenosťami v oblasti dopravy tovaru na trase Slovensko - Španielsko. Zákazníkom vychádzame v ústrety aj cenovo prijateľnými ponukami dopravného za rýchlu a bezpečnú realizáciu ich prepravy. Naša spoločnosť má uzatvorené CMR poistenie do výšky 100.000 EUR pre prípad vzniku škody na dopravovanom tovare.

Dopravu tovaru spravidla uskutočňujeme nákladnými vozidlami našej spoločnosti. Väčšinu jázd v roku 2012 (až 70% ) sme realizovali s dvoma vodičmi, čo prispelo k skráteniu dodacích lehôt nami dopravovaných zásielok. Máme plachtové návesy (13,6m) s úžitkovou hmotnosťou do 24t a kapacitou 33 euro-paliet a súpravy s úžitkovou hmotnosťou do 24t a kapacitou 38 euro- paliet. Dokážeme zabezpečiť aj expresnú dopravu dodávkami či pick-upom. Kvalitní a skúsení vodiči, možnosť
on-line sledovania zásielky, spoľahlivý technický stav vozového parku, tvoria základné predpoklady úspešnej dopravy Vášho tovaru zo Slovenska do Španielska.


Cieľové destinácie v Španielsku

Našimi cieľovými destináciami pri doprave tovaru do Španielska sú najmä: Bilbao, Zaragoza, Madrid, Barcelona, Valencia a Murcia. Váš tovar samozrejme radi dopravíme aj do iných miest v Španielsku. Okrem dopravy tovaru do Španielska sa špecializujeme aj na dopravu tovaru do Portugalska.


Dopravné trasy

Zjednodušene môžeme povedať, že Vašu prepravu z/do Španielska dopravíme do cieľovej destinácie v závislosti na tom, či sa nachádza západne alebo východne od mesta Madrid. Destinácie západne od Madridu dopravujeme spravidla cez Českú republiku, Nemecko a Francúzsko. Trasu je možné zrýchliť tranzitom cez Rakúsko. Výhodou „severnej trasy“ sú priaznivejšie ceny pohonných hmôt najmä v okolí mesta San Sebastian, a teda aj možnosť ponúknuť Vám naše dopravné služby za priaznivejšie ceny. „Severnou trasou“ dopravujeme tovar aj do Portugalska. Destinácie východne od Madridu dopravujeme spravidla cez Maďarsko, Slovinsko, Taliansko a Francúzsko. Trasu je možné zrýchliť tranzitom cez Rakúsko. Výhodou „južnej trasy“ je možnosť rýchlejšej realizácie Vašej prepravy vďaka kvalitnejšej cestnej sieti v jednotlivých tranzitných štátoch, snáď iba s výnimkou Maďarska. Nevýhodou „južnej trasy“ je vyššie dopravné. Dôvodom sú vyššie poplatky za diaľnice (mýto) v jednotlivých štátoch, ale aj vyššie ceny pohonných hmôt v okolí Barcelony.


Štátne sviatky v Španielsku

Štátne sviatky v Španielsku, počas ktorých platia obmedzenia jázd nákladných vozidiel nad 3,5t celkovej hmotnosti a počas ktorých sa vo väčšine španielskych spoločností nepracuje:
spain
1. január - Nový rok
6. január - Traja králi
Zelený štvrtok a Veľký piatok - pohyblivý dátum podľa Veľkej noci
1. máj - Sviatok práce
15. august - Sviatok nanebevzatie Panny Márie
12. október - Štátny sviatok Španielska
1. novembrer - Sviatok všech svätých
6. december - Deň španielskej ústavy
8. december - Sviatok nepoškvrneného počatia Panny Márie
25. december - Vianoce

Objednať prepravu tovaru

Máte tovar, ktorý potrebujete dopraviť do/z Španielska? Kontaktujte nás, naši skúsení pracovníci sa o Váš tovar postarajú.